חרדי ויראלי בעולם דיגיטלי: הכירו את אלימלך זילברשלג

אלימלך זילברשלג הידוע בכינוי 'מלך' מצטרף לחטיבת הדיגיטל של התאגיד. מלך למד בישיבות של החצר החסידית אליה הוא משתייך בבני ברק ובחיפה, ומציג פעילות חברתית ענפה, במגזר החרדי ובכלל. 

מלך המיילך ברוך הבא, מתרגש להצטרף אלינו?
הכניסה לתאגיד משמחת אותי, כיף להיכנס לגוף שהתבוננת בו מבחוץ בתקווה שיביא משהו חדשני ושונה, ואז אתה מוצא את עצמך בתוכו כשותף ליצירה.

בדקנו ואתה העובד השני הצעיר ביותר בתאגיד.
מאז שאני זוכר את עצמי הסביבה שלי הייתה מבוגרת ממני, אני לא פוחד מזה, שמח שיהיה לי מה וממי ללמוד.

התאגיד יושב כרגע בתל אביב ובהמשך בירושלים. אתה מחיפה, איך תסתדר עם הנסיעות?
נסיעות זה זמן שקט שלך להיות עם עצמך. בנסיעות אני בדרך כלל קורא או שומע מוזיקה - מכל סוג אגב.

איך בכלל הפכת ל''חרדי ויראלי''? זה לא משהו רגיל בנוף שלנו.
לפני כשנתיים גיליתי את הפייסבוק והתחלתי לכתוב בשם בדוי, חשוב לי להדגיש כי לא התחזיתי לאדם אחר, שמי היה 'זה למה' ומכאן גם הכינוי בטוויטר. לאחר תקופה שיניתי את שם הפרופיל לשמי ובמשך הזמן ראיתי שאנשים מתחברים למה שאני כותב, לחרדי שמדבר איתם בגובה העיניים ובכלל לדמות הזאת שהיא קצת שונה ממה שהם הכירו. בהמשך הגעתי גם לטוויטר וגם שם די התחברו לקונספט.

מהי הפלטפורמה האהובה עלייך?
למרות שאני בכל הפלטפורמות, האהובה עליי היא טוויטר. ההומור בועט, החדשות מיידיות, הקהל לא פוחד מהאמת והכי חשוב - אתה יכול להיות בן 19 ולהתקוטט עם ח"כ או עיתונאי, גדול ככל שיהיה.

אייפון או אנדרואיד?
אני עם אנדרואיד אבל לגמרי אייפון. לא יודע מה יש בתצוגה שלו, בממשק הנקי, משהו בו עושה לי את זה.
בכלל, אני מוזר, אני אייפוניסט עם lg, ירושלמי שגר בחיפה, ומעכשיו גם מובטל שעובד במשרה מלאה.

ממי אתה שואב השראה ברשת?
הרשת מכוונת לך את המחשבה גם אם אתה לא עירני לזה או לא רוצה בזה. יוצרי רשת אהובים עליי הם דונלד טרא...הממ, לא חשוב. יש לי חברים צייצנים הומוריסטיים שאני מוצא את עצמי מושפע מהם. כמו ניר פטל, יותם בקר, אסף אפלבוים ועוד.

אתה מכור לסמארטפון שלך, איך אתה מתמודד עם השבתות?
בימים רגילים אני יכול למצוא את עצמי בוהה 23.5 שעות במסך. ואז מגיעה השבת. יום חופש, יום של שקט, של עצמך, השיעבוד הגדול ביותר שלי מוצא את עצמו כבוי במגירה צדדית. אין דבר שמשתווה לזה, לא הייתי מוותר על זה בעד שום דבר בעולם.

מהם הפוסטים הכי ויראליים שלך?
הקוראים ברשת מתחברים בדרך כלל לציוצים שמדברים על סיטואציות שכולנו נתקלים בהם יום יום. התייחסות שנונה למשהו אקטואלי יצליח רק אם הוא מצויץ בזמן אמת, הדד ליין קצר מאוד. ציוצים על זוגיות וקשר בין המינים תמיד זורם. הכנתי לכם כמה דוגמאות.