''טופס 101'' עם שרון חזן

שרון, 37, רמת גן, מנהל מוצרי וידאו בחטיבת הדיגיטל של ''כאן''.

היי שרון, נשמח להכיר. מכיוון שאתה מנהל מוצרי וידאו, אתה יכול לרגע ללחוץ סטופ ולספר לנו על עצמך? 
למדתי קולנוע וטלוויזיה בירושלים, והדבר שהכי הדהים אותי זה לראות תסריטים שכתבתי הופכים למציאות. אוהב קולנוע וסדרות, וממתין בציפייה לעונה החדשה של The walking dead. עבדתי במגוון תפקידים בחדשות בטלוויזיה עד שעברתי לתחום הדיגיטל. ב"כאן" אני שייך לצוות מחלקת פיתוח בחטיבת הדיגיטל, למעשה אנו בונים מוצרים דיגיטליים לתוכן של תאגיד השידור הישראלי, או בקיצור, אתרים, אפליקציות, ואפילו משחקים.

נולדה לך בת לא מזמן, מי עושה יותר רעש – ''כאן'' או התינוקת?
ברור ש"כאן".

הגעת אלינו מרשות השידור, מה היה תפקידך שם?
עורך משדרי אקטואליה, כתב מגזין והדובדבן שבקצפת- שותף להקמה של אפליקציית וידאו (ראשונה) לערוץ הראשון שהגיעה ליותר מרבע מיליון הורדות.

מפרגנים. אגב, אנחנו מדברים איתך קצת אחרי שהתקבלה ההודעה על דחייה בעליית שידורי ''כאן'', איך אי הודאות הזו משפיעה עלייך? 
אי ודאות פועלת לשני הכיוונים, גם ברשות השידור וגם "כאן". אני מקווה שבסופו של דבר יהיה שידור ציבורי טוב וחזק שפונה לכולם.

על אילו מוצרים אתה עובד בימים אלה (מה שכבר מותר לך לחשוף)?
בגדול אנחנו עובדים על מוצרי וידאו ואודיו, ואחד מהם עלה ממש לפני כמה ימים, מיניסייט בשם ''כאן ריו'' בו אפשר להתעדכן על כל האירועים החשובים מהאולימפיאדה. צפויות עוד הפתעות בהמשך. מה שיפה במחלקת הפיתוח הוא שכולם מעורבים בכל הפרויקטים, מעירים ומאירים, לומדים מאחרים, ובעיקר רוצים להגיע למוצר הכי טוב שאפשר, כל פעם מישהו אחר לוקח את ההובלה.

מהו האתגר הכי גדול בניהול מוצר? 
לא מספיק רק לפתח מוצר, האתגר הוא להשאיר אותו עדכני ומפתיע, כך שירצו להיכנס אליו שוב ושוב.

מה הופך מנהל מוצר למנהל מוצר טוב?
לדעת להפוך את כל סימני השאלה לסימני קריאה!

בין השאר פיתחת בקריירה שלך אפליקציות, על פי האקונומיסט רוב האפליקציות נזנחות כיום לאחר שימוש אחד בלבד. מה לדעתך צריך להיות באפליקציה כדי שהיא באמת תתפוס? 
לזהות צורך אמיתי, ולפנות למכנה המשותף הרחב ביותר.

אתה מדבר עם המון גורמים מתוקף תפקידך – אימייל, ווטסאפ או סלאק?
עדיין אין תחליף לשיחה פנים מול פנים.

לסיום, תן לנו דוגמאות למוצרים דיגיטליים מהארץ ומהעולם שהעיפו לך את הראש
1. האתר הזה שמגיע מניו זילנד מאפשר חווית משתמש יוצאת דופן, תמשיכו ללחוץ על העכבר. 

2. אמנם לא חדש, אבל חברת Replay הישראלית מאפשרת לצופה לבחור את זווית הצילום המועדפת עליו בזמן צפייה במשחקי ספורט. טכנולוגיית עיבוד מהיר מאוד של המידע' וייצור מודל תלת מימד של האצטדיון כולו בכל רגע במשחק.

3. וידאו טוב וסאונד טוב יוצרים חוויה משלימה, פיתוח ישראלי (איך לא?) שנמצא במימון המונים מציע את WAVES Nx, התקן זעיר שמתלבש על האוזניות ומנטר את תנועות הראש. האוזניות מתאימות את הסאונד להטיית הראש בכל רגע נתון.