כאן ערן זינגר, התאגיד

צילום: רועי חרמוני

ערן זינגר, כיום כתב לענייני ערבים ברשת ב',  מצטרף לתאגיד וישמש אצלנו כתב בדסק החדש לענייני העולם הערבי. לקראת הכניסה של ערן לתפקיד, ביקשנו ממנו לספר לנו על 5 החשיפות והסיקורים שהכי זכורים לו לאורך שנותיו ככתב.  

1. אם חשבתם שחנין זועבי פופולרית במגזר הערבי – מסתבר שלא כך הדבר. בדיווח שהבאתי לראשונה, סיפרתי על כך שהיא נדחקה למקום לא ריאלי בועידת בל"ד הראשונה.
 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

2. על רקע דבריו של נתניהו שעוררו סערה במערכת הבחירות האחרונה ("הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים של השמאל") חשפתי ברשת ב' שמשרד הפנים פתח ביוזמה חדשה שמטרתה להסיע מתפללים מוסלמים להר הבית במימון המדינה. בעקבות החשיפה, ראש אגף העדות זומן לשימוע אצל השר אריה דרעי. 


צילום: פלאש 90

3. אחד מהסיפורים הכי מרגשים שהבאתי ברשת ב' היה סיפור של אישה שבתה נפצעה במלחמה בסוריה. אותה ילדה אושפזה בבית החולים בנהריה, שבה לסוריה ואחר כך הצליחה להימלט לגרמניה. אין כמו סיפורים משפחתיים. 


צילום: איי פי

4. עוד סיפור מעניין נסוב סביב השריפה בכרמל לפני 5 שנים, אז התגייסו מספר כבאיות מהרשות הפלסטינית למאמצי הכיבוי. הנשיא שמעון פרס החליט להעניק להם אות הוקרה. הבעיה שמה שקרה בפועל לאחר מכן זה שאותם כבאים לא הורשו להיכנס לישראל ולהשתתף בטקס. 

צילום: קובי גדעון, פלאש 90

5. במהלך אחד המבצעים של ישראל בעזה, החמאס התהדרו בטיל החדש שלהם –M75. הנשק החדש הפך למקור גאווה כה גדול עד שבעזה השיקו לכבודו בושם חדש. שוחחתי עם חנות תמרוקים ברצועה והמוכר הציע לשלוח לי שלושה M75 במחיר של שניים. אבל הפעם בדואר ולא דרך האוויר.

צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90