כאן_דוקומנטרי

ממשיכים לעבוד. הוכרזו שמותיהן של ארבע הפקות דוקו שיעלו לאוויר בשנה הקרובה. 

"בעז"- סרטה של מירי פרלמן- דיוקן מרגש של גדול זמרי הנשמה הישראליים. הסרט מלווה את הזמר בעז שרעבי במהלך שנתיים, ומצליח לחשוף צדדים בלתי מוכרים ולשרטט קוים חדשים לדמותו של אחד הזמרים אהובים ביותר בישראל, בניהם את יחסיו המורכבים עם בנו היחיד ואת התקופה הקשה שעוברת עליו.

"הפצוע הסורי"- סרטה של הבימאית רחלי שוורץ המביא את סיפורם של הפצועים הסורים ואנשי הצוות הישראלים המטפלים בהם בביה"ח בנהריה. בדרך לא דרך, בחסות החשיכה ובסיועם של חיילי האו"ם, מועברים הפצועים מסוריה לידי צה"ל ומשם לבתי חולים בישראל. לצד חשיפה של פניה האכזריות של המלחמה המתחוללת בסוריה, נחשפת גם קרן אור של אופטימיות ואנושיות שמצליחה, לעיתים, לגשר בין שני צדי הגבול.

"הצרפוקאים"- מיני סדרה של הבמאי רון כחלילי, העוסקת בקהילת יהודי מרוקו ובקשריה המסועפים לישראל ולצרפת. הסדרה בוחנת את העלייה הגדולה והדרמטית ביותר של העשור האחרון- עליית יהודי צרפת לישראל והשפעותיה על התרבות , הפוליטיקה והחברה הישראלית.

בין היתר הסדרה בוחנת את ההבדלים בין גורלם של היהודים שעלו בשנות ה-50 וה-60 ממרוקו לישראל אל מול זה של אחיהם שהעדיפו להגר לצרפת. לאיזה יחס זוכים כיום העולים החדשים מצרפת, שרובם הם צאצאי יהודי מרוקו?

"רחל אגמון"- סרטו של הסופר והקולנוען יאיר אגמון. רומן שהחל לפני שלושים שנה בטרמפ מאופקים לירושלים בין אביו של יאיר, מושבניק ממושב פטיש, חילוני ממוצא כורדי, נשוי ואב לשבעה לבין רחל אגמון, דתיה בת 38, רווקה אשכנזייה, עובדת סוציאלית. שני הורים שהם שני עולמות ובמאי צעיר אחד שמנסה להבין את המפגש הבלתי אפשרי הזה שהעניק לו את חייו.

לקריאת ריאיון עם סיני אבט, מנהל מחלקת הדוקו, הקליקו