הפודקאסטים כאן - הכירו את ''כאן OD"

פודקאסטים כאן תאגיד השידור

גם הפודקאסטים כאן! השבוע הושקה פלטפורמת פודקאסטים של התאגיד בה נעלה מדי שבוע שעות רבות של תוכן אודיו איכותי ומקורי בתחומים מעשירים כגון תרבות, כלכלה, היסטוריה, מורשת ומוזיקה. ולכבוד ההשקה ביקשנו ממנהלים ועובדים לספר על הפודקאסטים האהובים עליהם ביותר בסביבה. 

1. סטארט-אפ -  שאול אמסטרדמסקי, העורך הכלכלי של "כאן" והפודקאסט "חיות כיס"

איפה מאזין לפודקאסט? בנסיעה לעבודה, ובדרך חזרה הביתה.
איך? משתמש באפליקציית npr one.
על מה ממליץ? "Startup - How Not To Pitch a Billionaire". הפרק הראשון של startup הוא פשוט מדהים, מצחיק ולא נורמלי. חבל על כל מילה שאוסיף, כי היא תהיה מיותרת.2. עיצוב - עמוס מרון, עורך בחטיבת הדיגיטל

איפה מאזין לפודקאסט? באוטובוס בדרך לעבודה.
איך? .משתמש באפליקציית Pocket Casts אנדרואיד.
על מה ממליץ במיוחד? 99% Invisible - Longbox.
99% בלתי נראה הוא פודקאסט של בחור בשם רומן מארס שהתחיל לשדר ב־ 2010 סיפורים על עיצוב, אדריכלות והמרחב הציבורי ומתקרב כיום לפרק ה־ 250 שלו. בפרק הזה הוא מנסה להוכיח למה אלבום מוסיקלי אחד של R.E.M השפיע יותר מכל אלבום אחר על ההיסטוריה הפוליטית של ארה״ב, ורק בגלל העטיפה שלו.
להאזנה לפודקאסט הקליקו כאן


3. רוח - עדי קצב, מאפיינת חוויות משתמש בחטיבת הדיגיטל

איפה מאזינה? בדרך כלל מאזינה בדרכים ובזמן הבישול.
איך? משתמשת באפליקציית Podcast Addict (ולא מרוצה. תעזרו לה עם המלצות?).
על איזה פודקאסט ממליצה במיוחד? "The Meditation Podcast - Episode 6". אני יוצאת הכי רוחניקית אבל יש כאן מדיטציות מצוינות! את פרק שש אני שומעת לפני השינה ונרדמת תוך שנייה. המדיטציה מעולה, המוזיקה מרגיעה ואני אדם נחמד יותר בעבודה.


4. היסטוריה - הילה גברון, מנהלת הרכש בחטיבת הדיגיטל

איפה מאזינה? מאזינה לפודקאסטים בזמן ריצה ובזמן קיפול כביסה.
איך? משתמשת באפליקציית הפודקאסטים של אפל.
מה כדאי לנו לשמוע? "עושים היסטוריה - להתיש את הקודו". כל מי שרץ וגם אלה ששונאים לרוץ יכולים למצוא כאן סיפורים והסברים מרתקים על תרומתה של הריצה להתפתחות האנושית, למרות שבני האדם (כולל יוסיין בולט וכל רצי המרתון) הם אצנים ממש גרועים!.
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן

5. מדע - איל שינדלר, מפיק בחטיבת הרדיו

מתי תופסים אותך מאזין לפודקאסטים? בזמן נהיגה או הליכה.
איך? לרוב באתרי התוכניות או תחנות הרדיו.
על מה אתה ממליץ? "Noise: a human history - Prehistoric Voiceprints". רק לפני 150 שנה נוצרה לראשונה האפשרות להקליט קול. סדרת התוכניות של הבי.בי.סי שואלת איך נשמע העבר שלפני עידן ההקלטה. איך נשמעה הסביבה של האדם הקדמון? ושל בני האינקה? והרומאים? ומה התפקיד שקול ממלא בחיים שלנו גם היום?.
להאזנה לחצו כאן

6. סיפור אישי - גדי צפריר, מנהל הפרוגרמינג במחלקת הטלוויזיה

מתי תופסים אותך מאזין? בזמן נהיגה או נסיעה ברכבת. 
באיזו אפליקציה משתמש? Podcast Republic.
איזה פודקאסט הרשים אותך במיוחד? "Heavyweight – Gregor". הפודקאסט של העיתונאי הקנדי ג'ונתן גולדסטין, שבו הוא לוקח סיפורים אישים קטנים והופך אותם לחוויות רגשיות מטלטלות, מצחיקות ונוגעות ברמה האוניברסלית. הפרק השני של הפודקאסט עוסק בחבר של ג'ונתן, מיזנטרופ מריר, מתוסכל ומוחמץ בשם גרגור. לפני עשרים שנה, הלווה גרגור תקליט נדיר לחבר שלו, די ג'יי מתחיל בשם מובי. התקליט ההוא היה הבסיס להצלחה המטורפת של מובי, וגרגור נותר מאחור בלי שום קרדיט ובלי התקליט. עכשיו, 20 שנה אחרי, יוצאים גרגור וג'ונתן לתבוע ממובי את התקליט שהוא מעולם לא החזיר.
להאזנה לחצו כאן

7. והחיים עצמם - רום אטיק, מגיש ועורך בחטיבת הרדיו

מתי מוצאים אותך מאזין לפודקאסט? מאזין לפודקאסטים בנסיעה באוטובוס, בהליכה, או בזמן משחק Bubble shooter על המיטה עם הלפטופ על הבטן.
באמצעות איזה פיצ'ר הכי נוח לך להאזין? משתמש באפליקציית הפודקאסטים של אפל, או מאזין באתרי התוכניות.
על מה ממליץ? "This American Life - The invention of Money". תוכנית הרדיו הותיקה, ה'אימא' של הגל החדש של הפודקאסטים, שואלת שאלה כל כך בסיסית שרוב כתבי הכלכלה לא מעזים לשאול: מה זה בכלל כסף? פרק בשיתוף עם צוות Planet Money.
להאזנה לחצו כאן