''טופס 101'' עם אינה זילברוב

אינה זילברוב, 30, תל אביב, מעצבת ממשק משתמש (UI) במחלקת המוצרים של חטיבת הדיגיטל.

היי אינה, ברוכה הבאה לבלוג. אי אפשר שלא לשים לב לשיערך הכחול, החלטה של רגע או תוצאה של מחשבה מעמיקה?
לא החלטה של רגע, אבל בגדול אני חושבת שכל אחד רוצה לעשות משהו ''מפגר'' אבל אין לו אומץ. תמיד רציתי להיות כמו כולם, עד שגיליתי שאני לא צריכה את זה ושאני בחיים לא אהיה כמו כולם, אז אמרתי יאללה. אני צובעת כבר מגיל 14, אבל היו לי צבעים מתונים, הכחול זה הכי נועז שלי. האבולוציה שלי כוללת בלונד, כתום, חום, שחור, שחור עם כחול, וגוונים משתנים של ורוד וסגול.

ספרי לנו על שגרת יומך, מה עושה מעצבת ממשק משתמש במחלקת המוצרים?
אני מגיעה בבוקר, עובדת על פרוייקטים קטנים, כמו למשל שיפוץ תמונות לאינסטגרם ולפייסבוק וכל דבר שצריך צוות הסושיאל, ולאחר מכן אני מתפנה לפרוייקטים הגדולים, כמו עיצוב האתר או האפליקציה.

עבדת תקופה בתחום ה-IT. אם המחשבים קורסים, אפשר לקרוא לך?
ברור. Once IT you are IT forever. כלומר, זה מקצוע שאף פעם לא עוזב אותך, תמיד איכשהו מישהו יצטרך חיבור של איזה כבל ואני תמיד אדע לעזור לו, כי יש דברים שלא שוכחים. עבדתי בתמיכה טכנית בכל מיני מקומות, התחלתי ב- NESS, המשכתי ב- IBM. לא למדתי את זה, אבל שירתתי בחיל הקשר בצבא, שם גם הבנתי שאני רוצה להיות מעצבת, שאני רוצה לדעת להתעסק עם פוטושופ. תוך כדי העבודה ב-IT הלכתי ללמוד עיצוב. לא היה לי רקע, אז לקח לי יותר זמן מאנשים אחרים. עשיתי מכינה, התקבלתי לשנקר ולבצלאל ובסוף הלכתי ללמוד בשנקר.

שמענו ממקור מהימן שיש לך תחביב מיוחד וקצת מסוכן.
אני מטפסת על קירות וסלעים. בגדול אני בולדריסטית יותר - בולדרינג זה טיפוס לגובה נמוך יחסית, עד שישה מטרים ללא חבלים, האבטחה היא באמצעות מזרון בדרך כלל. מדי פעם אני גם מטפסת בטבע, כלומר טיפוס ספורטיבי. התחלתי לטפס לפני 3-4 שנים, משהו כזה. זה כיף, זה עובד על כל הגוף. אבל אני לא עושה את זה בשביל הכושר. בחדר כושר את מתאמנת בלי איזו פסגה לכבוש, התנועות הן רפיטטיביות, כשאת עושה משקולות את חוזרת על אותה פעולה. כשאת מטפסת המטרה שלך היא להגיע למעלה. אמנם חוזרים על אותן הפעולות אבל בכל פעם טוב יותר. כשאת מטפסת יש לך מטרה, זה לא משעמם, יש לך את הפרס בסוף של- השגתי את זה. לספורט הזה יש קהילה קטנה, חמימה ומגניבה. אני חברה בפורומים של מטפסים ואפילו פרויקט הגמר שלי היה אפליקציית טיפוס, מעין GUIDBOOK למטפסים.


לסיום, כמעצבת, מה את חושבת על הלוגו שלנו?

אני חושבת שהלוגו וכל התדמית היא ממש IN YOUR FACE, היא חצופה ולא מתביישת. משדרת שאנחנו כאן ולא מתכוונים לזוז בקרוב. אני חושבת שזה אחד הלוגואים ואחד המיתוגים הטובים שיצא לי להיתקל בהם לאחרונה.