יובל גנור מגיש לכם פלייליסט לסופ"ש

יובל גנור, המנהל החדש של רשת ג',  שימש בעבר כמנהל רדיו 88FM של קול ישראל וכיום מגיש בתחנה שתי תכניות שבועיות: "דיבור חדיש" בשבת ב-17:00 ו"פופלקס" בימי חמישי ב-23:00. בנוסף, הוא עורך חדשות ומגיש יומני חדשות ברשת ב'. לקראת כניסתו לתפקיד בתאגיד השידור הישראלי החדש ביקשנו ממנו להנעים עבורנו את השבת הקרובה עם 100% מוזיקה ישראלית.  

1. אני מתחיל ברוח קצת דכאונית, אני מודה, אבל הקצב יעלה בהמשך. אחרית הימים הוא אחד ההרכבים הכי מעניינים ומקוריים שהיו כאן. כמו להקות איכותיות אחרות, היא הספיקה להוציא רק אלבום אחד. הקול של אלי מגן הוא נדיר ביופיו בעיניי.

2. במקום השני, אחת מיצירות המופת של כל הזמנים במוסיקה הישראלית, "הרחובות ממריאים לאט", שיצא לאור רק לפני כמה שנים. אסף אמדורסקי הגאון הצליח לקחת שיר של המשורר דוד אבידן, שכבר הולחן והושר בעבר, ולעשות ממנו משהו חדש ומיוחד שהוא רק שלו.

3. "שברי את הטלוויזיה" של נטאשה הוא שיר שלא כדאי לשמוע אחרי פרידה, אבל בעיניי הוא אחד מהפנינים של הלהקה.

4. מה יש לומר על "האגס 1"? יצירה מיוחדת במינה של אהוד בנאי, הגדול מכולם, שמצליח לתת לנו טעימה משוק מחנה יהודה בירושלים של שנות ה-50 וה-60, גם בלי להיות שם. אפשר ממש להריח את סעודת השבת שאהוד שר עליה. והסאונד של השיר הזה מתחבר לי לבחירה הבאה.


5.שיר שאני מאוד אוהב של דודו טסה , עם השורה המצמררת "לא נכנס מספיק אור".


6. שיר מתוך אלבום מעולה, "גשם" של מאיר בנאי, שהפיק מתי כספי. כל שיר בו מושלם, וגם "אל תלכי מכאן". בכלל, מאיר בנאי הוא מהבנאים המוצדקים ביותר :)

7. את השיר "סימני סערה" של חיים אוליאל אני מאוד מחבב, בעיקר בזכות העיבוד וההפקה המיוחדים שלו. בכלל, אמנים שמצליחים לחבר מזרח ומערב מאוד חביבים עליי (כפי שאפשר לראות ברשימה הזאת).


8. מזי כהן היא לדעתי המבצעת הטובה ביותר שהיתה לנו, ואני אוהב במיוחד את האנרגיות הרוקיסטיות של השיר "חופשת מולדת". מה שמחבר אותי ישירות לאמא-של-הרוקריות הישראליות בבחירה הבאה.

9. קורין אלאל בשיר ענק שלה, שגם אליו אני מתחבר בעיקר בזכות ההפקה המרהיבה.


10. הבחירה האחרונה שלי היא שיר הסיום באלבום היחיד של הרכב חד-פעמי נוסף, "טאטו". אלבום מהאייטיז, שעבר אצלי את "מבחן שלושת הפורמטים". על פי המבחן הזה, אם אלבום היה אצלי גם בפורמט של קסטה, אח"כ של תקליט ולבסוף של דיסק – זה "אלבום שיישאר". אז "חתוך תוכן", שיר הנושא של האלבום, הוא אולי השיר עם המלים הכי סתומות בעברית, אבל כתב אותן אחד האמנים הכי אהובים עליי, ערן צור.

שבת שלום.