אלופת הכדוריד שדואגת שמשימות התאגיד יושלמו בזמן


תהליך הקמת תאגיד השידור הישראלי מורכב ממשימות רבות הצריכות להתבצע בזמן קצר. מי שדואגת לעמידה בדד-ליין הקשוח היא רחלי (פרידמן) צוקר, מנהלת תכנית העבודה (PMO), מנתחת מערכות המידע של התאגיד, וגם שחקנית כדוריד בדימוס. 

היי רחלי, איפה אנחנו תופסים אותך?
האמת שעכשיו כמעט חצות, תופסת לי כמה דקות רגועות אחרי שהשכבתי את הילד וסגרתי את הלפטופ. אין ממש זמן לנשום בשעות היום :).

השמועה מספרת שיש לך את מצגת ה- PowerPoint הכי עמוסה בארץ
כן, המצגת היא רק נדבך אחד. בגדול אני עוקבת בדרכים רבות אחר ביצוע המשימות תחת המטרייה של תכנית העבודה, שהיא הכלי לתכנן ולעקוב אחר המשימות והקשרים בין כלל הפונקציות בארגון. בתכלס אני זו שיודעת הכי הרבה מכולם מה קורה איפה, ומי משפיע על מי.

איך מתחילים אפילו לתכנן תכנית עבודה כל כך מורכבת?
התכנון הוא על ידי הבנת התהליכים הנדרשים והיכולת לשאול את השאלות הנכונות כך שהמנהלים יצליחו לפרוט את המשימות שלהם לידי שורות כתובות. בנוסף, כל פגישה שמתקיימת מייצרת רשימת משימות חדשה שעוזרת למנהלים להתפקס. המעקב אחר ביצוע המשימות נערך על ידי פגישות ושיחות שבועיות עם כל אחד מהמנהלים, או עדכון ספציפי לגבי משימה זה או אחרת.

הלו"ז להקמת תאגיד השידור הישראלי קצר מאוד, עד כמה זה מהווה אתגר?
אתגר עצום, כאשת מקצוע אני יכולה להגיד לכם שהלו"ז שיש לנו הוא לו"ז שלא רואים בתעשייה, בשום תחום. למרות זאת על פי רוב אנו עומדים בתאריכי היעד שהגדרנו עד עתה. ומי שלא עומד, יש לו עסק איתי.

וואלה?
כן, מים שקטים חודרים עמוק – מבחוץ אני נראית נחמדה ועדינה, אבל כשזה עניינים מקצועיים אני עניינית ודורשת, אין מצב שלא עומדים אצלי בדד ליין.

אגב עניינים מקצועיים, גילינו לאחרונה שאת שחקנית כדוריד עם קריירה ענפה
אכן, שיחקתי באופן פעיל עד שנת 2013, זכיתי עם בני הרצליה ב- 7 אליפויות, גביעים, וגם שיחקתי בנבחרת ישראל. בתקופות היפות שלי הבקעתי 7 שערים במשחק.

צילום: יועד כהן 

את רואה דימיון בין תפקידך בתאגיד לבין ספורט מקצועני?
לא חשבתי על זה יותר מדי האמת, אבל כן, לגמרי. למשל החתירה למטרה, לקחת אליפות או גביע זה די דומה לתהליך בו אנו נמצאים עכשיו, עובדים מאוד קשה בשביל לזכות בצלחת הנכספת שהיא בעצם השלמת הקמת התאגיד על פי הלו"ז שנקבע לנו. בנוסף, המשחק הקבוצתי, כולנו מגוייסים למען מטרה אחת. בכדוריד הייתי מנהיגה בקבוצה, בתכנית העבודה אני זו שעושה את האינטגרציה בין כולם, והרבה פעמים דברים נפתרים ככה מהר יותר. בכלל, אין ספק שלהיות ספורטאית תורם המון בחיים, ובמיוחד למשמעת ברזל ושאיפה לאיכות ללא פשרות.