''הכר את השדרנית'' עם טל ארגמן

צילום: רונן פדידה

טל ארגמן, שדרנית כאן 88, עונה על השאלון המהיר שלנו. ולמי שתוהה איפה טל ומתגעגע, עוד קצת והיא חוזרת 

איך הגעת לרדיו?
חלמתי לשדר ברדיו מאז שאני זוכרת את עצמי. בגיל העשרה נהגתי לערוך לחברים אוספים ולהקליט לעצמי תכניות בטייפ בחדר. קצת אחרי הצבא נרשמתי ללימודי תקשורת וניהול במכללה למנהל, שם היתה תחנת רדיו סטודנטים מעולה בשם "קול הקמפוס", 106 אף אם, שנסגרה בצער רב באחרונה. חבר שהכרתי על ספסל הלימודים, צח זמרוני, ואני, הגשנו יחדיו במשך חמש שנים את התכנית "1984" שהוקדשה לאייטיז אפל וגל חדש (שהפכה במהרה גם לליין מסיבות מצליח).

איך הגעת ל-88?
יובל גנור, שהיה מנהל התחנה, שמע אותי מתקלטת במסיבה בשנת 2009 והציע לי לשדר ב-88 תוכנית ניינטיז. כמובן שהסכמתי מיד. בהמשך שידרתי בתחנה גם את ״אינקובטור״, ״סטארדאסט״, ״חי בערב״ ועוד.

אם לא היית שדרנית – מה היית?
סביר להניח שסופרת או תסריטאית. יש לי חלום ישן לכתוב ספר, ואולי זה עוד יקרה יום אחד.

מה היה האלבום הראשון שרכשת אי פעם?
הדיסק הראשון שקניתי היה Strangeways, Here We Come של הסמיתס, שעד היום נחרש אצלי קשות. עוד לפני כן, הקסטה הראשנה שרכשתי הייתה "דברים בלחש" של כנסיית השכל, שממש עכשיו חוגגים 25 שנה לאותו אלבום. הזמן טס כשרוכשים תקליטים.

איזה אלבום תפס לך את האוזן לאחרונה?
השנה אהבתי את האלבום החדש של ארקייד פייר, Everything now. הסאונד שלו ממש מרגש אותי. התחברתי מאוד גם לאלבום החדש של דה נשיונל, Sleep Well Beast, ולאלבום החדש של אל.סי.די סאונדסיסטם, American Dream.

מהו הגילטי פלז'ר שלך?
קיילי מינוג.


מה את שומעת ברכב?

כאן 88 וכאן גימל.

עם מי היית רוצה להגיש תוכנית רדיו?
עם ג'ארוויס קוקר, הסולן של להקת "פאלפ". היתה לו תכנית מדהימה בבי.בי.סי שיורדת בסוף השנה אחרי שבע שנים. אם הוא יחפש עבודה אציע לו להגיש איתי. נראה לי שנסתדר מוסיקלית.

מי הוא השדרן או השדרנים האהובים עלייך?
תמיד אשמור חסד נעורים לשוש עטרי ז"ל.

מהי תוכנית הרדיו האהובה עלייך?
קופסת הלהיטים המיתולוגית עם עופר נחשון. למדתי הרבה מהתכנית הזו על המוסיקה שיצאה באותה תקופה (שנות התשעים), בעידן שלפני האינטרנט. נהגתי לשלוח גלויות לתוכנית ולהשתתף במצעדים ובכל דבר שהיה אפשר לקחת בו חלק. בשביל סגירת המעגל, עופר נחשון הקליט את הפתיח של תכנית הניינטיז ששידרתי ב-88 בין השנים 2009-2017, "90210".

את מי הכי היית רוצה לראיין?
את דיוויד בואי, חד משמעית. הגשתי וערכתי במשך שנה את התכנית "סטארדאסט" שהוקדשה לו אחרי מותו וככל שחקרתי את חייו ויצירתו - התאהבתי בו יותר.

מהו הרגע הכי מביך שהיה לך כשדרנית ואיך התמודדת?
למרבה הפלא לא זכורים לי יותר מדי רגעים מביכים מלבד הרגעים המביכים הקלאסיים: להוציא דיסק בזמן שהוא מושמע, ולשכוח לכבות את המיקרופון באולפן - בזמן ששיר מתנגן.

מהו הרגע הכי מרגש שהיה לך?
היו הרבה מאוד, מתנוססים בטופ: ראיון אינטימי עם מינימל קומפקט - להקה שאני ממש ממש אוהבת, שעתיים באולפן, כשחברו לקאמבק בתחילת שנות האלפיים; ראיון עם מארק אלמונד, מהצמד "סופט סל", אליל ילדותי, באולפן. כמעט התעלפתי מהתרגשות; והשידור הראשון שלי ב-88. לקח לי חצי שעה עד שאזרתי אומץ להדליק את המיקרופון, ועד אז השמעתי מוסיקה ברצף. אחר כך כבר היה לי קשה להפסיק לדבר. אדרנלין מטורף.

חוץ ממוזיקה, מהם התחביבים הנוספים שלך?
לאסוף פריטים עם כוכבים ולקרוא. אם לא עוצרים אותי אני מסוגלת לרכוש בכל שבוע ספר. או פריט עם כוכב.

אם יכולת לנסוע בזמן, איזו הופעה מכל הזמנים היית רוצה לראות?
הופעה של איימי ויינהאוס בפסטיבל גלסטנברי שבאנגליה. לי ולחבריי הקרובים יש מסורת לנסוע לפסטיבל הזה בכל שנה. לקח להם קצת זמן לשכנע אותי להצטרף, כי זה כולל שינה באוהלים בבוץ, ועד שהסכמתי פספסתי את השנה שבה איימי הופיעה שם בפעם האחרונה.

מהו השיר האהוב עלייך ביותר? (טוב נו, אפשר גם שניים)
New Order - Bizarre Love Triangle | The Cure - Disintegration


מיהו האמן הכי לא מוכר שאנחנו צריכים להכיר בשנת 2017?
Joseph Of Mercury. אמן קנדי צעיר שעושה אינדי פופ אלקטרוני עם השפעות אייטיזיות מובהקות.


האזינו לטל בסאונדקלאוד