האמת נמצאת בפונטים הקטנים: הכירו את יעל ויזר

צילום: איתי עוז ארי

יעל ויזר, 27, יפו, מעצבת בחטיבת הדיגיטל. 

היי יעל, את נורא מוכשרת. ומשאמרנו את זה, על מה את עובדת ברגעים אלו?
שלום! ותודה. בדיוק סיימתי לעבוד על סרטון הסברה על שיטת הבחירות בארה"ב שדרש הרבה גזירות נייר וצילומי ידיים. עכשיו אני מעצבת ממשק למשחק דיגיטלי-כלכלי שיעלה בקרוב.

אחד הפרוייקטים שלך הוא 'כאן שיר' שמקבל מחמאות רבות על האריזה שלו. איך זה נראה מאחורי הקלעים?
את האריזה הגרפית של ״כאן שיר״ התחלנו לפני חודש וחצי ומאז הוא הפך להיות פרויקט של כל המעצבים והאנימטורים במחלקה. הסיבה שהפרויקט עובר מיד ליד היא שהוא דורש הרבה עבודת עיצוב ואנימציה ביחס לשאר הסרטונים שלנו. היה לנו חשוב לתת משקל גדול למילים של השירים, לכן בכל פריים צריך לעצב את מילות השיר ולהנפיש אותן, מדובר בהמון פריימים לסרטון.

אנו מקפידים על אריזה גרפית אחידה בסרטונים שלנו, באילו פונטים משתמשים בכאן?
הפונט העיקרי שלנו הוא סימפלר, פונט סן סריפי חדש של הגילדה. הוא פונט יפה עם מגוון טוב של משקלים, אז העבודה איתו נוחה. בנוסף אנחנו משתמשים בפונטים שנכונים לכל פרויקט, לדוגמא ב"כאן שיר" השתמשנו בפראנק ריהל, פונט ותיק המזוהה עם עולם הדפוס והשירה.

בואי נדבר על זה רגע - מעיניים של מעצבת, מה דעתך על הלוגו שלנו?
אני אהבתי אותו, הוא מינימליסטי ומדויק. מעבר לזה שהוא אסתטי הוא גם מתאים לצרכים של התאגיד כי הוא מודולרי, חלקו השמאלי משתנה לפי סוג התוכן.

כמה זמן לקח לך להתרגל לשפה העיצובית של כאן?
לשפה התרגלתי יחסית בקלות, החלק הקשה יותר בשבילי הוא להתרגל לקצב העבודה כאן. בגלל שבכל יום עולים שני סרטונים בדיגיטל, זמן העבודה עליהם קצר יחסית, והאיכות חייבת להישאר גבוהה.

איך הגעת לתחום העיצוב – איפה למדת?
גדלתי בבית שמאוד מחובר לעיצוב, אמא שלי מעצבת ומגיל צעיר הבנתי שאני רוצה לעסוק בתחום. למדתי בבצלאל תקשורת חזותית, שם התמקדתי בעיצוב דיגיטלי ועיצוב לסרטונים. פרויקט הגמר שלי היה לימוד דיגיטלי של שפת הסימנים, אפשר לראות אותו פה.

אתם עובדים באופן ספייס, לא קשה להתרכז ככה?
וואו, לפעמים זה קשה. אנחנו עובדים בחלל פתוח כל צוות הדיגיטל- הכותבים, המגישים, הבמאים, הצלמים, העורכים, המפיקים, המעצבים, העורכים והאנימטורים. באופן כללי זה מאוד מפרה ויוצאים מזה דברים נהדרים, וכשנהיה קשה יש לי אוזניות ופלייליסט טוב.

בחיים הפרטיים שלך מסנג'רים אותך הרבה לתיקוני פוטושופ וברכות לסבתא ולדוד?
האמת שרוב המשפחה שלי יודעת פוטושופ, אז לא כל כך. יצא ככה שגם הרבה מהחברים שלי הם אנשים מוכשרים אז אני עושה איתם בארטרים, לדוגמה-  לוגו לחברה קונדיטורית בתמורה להטבות מתוקות. בנוסף מתייעצים איתי הרבה לגבי כל מיני דברים שקשורים לעיצוב, שזה תמיד נחמד.

מהם לדעתך 3 הדברים הכי חשובים שיהיו למעצבים?
צריך סבלנות, כי צריך לרדת לפרטים קטנים ולדייק. סקרנות, לחקור ולצלול לעומק הדברים, וכמובן דימיון.