מלאכי השביל חוזרים!

אלון יששכר לוקח אותנו לסיור מאחורי הקלעים של ''מלאכי השביל'', רגע לפני שהעונה השנייה עולה לשידור.
לצפייה בפרקי הסדרה


זו נקודת ההתחלה של צילומי העונה השנייה – עין לבן! חדי העין וחוש הניווט ידעו שזה לא מסתדר גיאוגרפית – הרי פרק 6 (הפרק הראשון של העונה השנייה) הוא במבוא בית"ר, ועין לבן נמצא צפונה משם. אז זהו, שכדי שיום הצילומים יהיה יעיל ככל הניתן, מצלמים לפי סדר גיאוגרפי ולא בהכרח לפי סדר התוכן של הפרקים. בתמונה נמצא הצוות הנהדר של מלאכי השביל – עומר צוברי שאמון על ההפקה בפועל, צבי לנזמן צלם העל (מצלמת כתף וכן רחפן), ואנוכי, במאי-מפיק-תסריטאי-תחקירן, וכל דבר אחר שהסדרה הזו צריכה כדי לקום לחיים.
ככה נראה מאחורי הקלעים של צילום רחפן. לא סקסי כמו התוצר, אה? אפרופו מאחורי הקלעים, הסדרה הזו הצריכה הרבה הכנות – החל מנבירה דקדקנית בטבלאות מלאכי השביל שמצויות באינטרנט, דרך טלפונים למלאכים שזיהיתי בהם סיפור פוטנציאלי, תיאום תאריך הצילום לכל אחד מהם, ובניית התסריט והסיפור לכל פרק, שיהיה מספיק מעניין ומרגש ומחדש עבור הצופים בבית.בבית של המלאך הראשון שלנו במבוא בית"ר, עם מוּש הכלב המתוק, אחד מתוך ארבעה שיש למשפחת גולדנטל! בכלל, המלאכים מתים על בעלי חיים. הנה משמאל - כל מיני תמונות עם כלבלבי וחתלתולי השביל. 
כמו שתראו בפרקי הסדרה, התארחנו במקומות מגוונים - מצימר שמוקדש לשביליסטים ועד צריף זולה כיפי ומפנק. אני נשבע שבשניהם ההרגשה הנהדרת היא אותה הרגשה – של כיף גדול שמישהו חושב עליך ומארח אותך בביתו, ככה, כי בא לו לעשות לך טוב. 
צילומים בחוות עם האדמה, עם המלאכית יעל. וזהו, בלי ספוילרים. חכו לפרק 7. 
כאן צילמנו את סצנת הסיום! ההתרגשות בשיאה. זוכרים את מה שכתבתי קודם על אילוצי לו"ז והפקה וכו'? אז Fun Fact - שבוע הצילומים שלנו היה רצוף, בין ראשון לשישי. ישנו אצל המלאכים שצילמנו וכמו כן צילמנו בנקודות שונות לאורך השביל. עקב שינויים בלו"ז במהלך שבוע הצילומים, נאלצנו לצלם את סצנת הסיום שבקיבוץ דן,  באמצע השבוע. ואז חזרנו להמשך הצילומים באיזור הכרמל והגליל התחתון.יום יפה בחוף האקוודוקט בקיסריה, במהלך הצילומים לפרק השביעי שלנו.


זה הֵד, המלאך מהפרק השמיני, בעין הוד. האיש שהוא מדבר איתו מוביל לסצנה מאוד משעשעת שלהרגשתי שהצופים מאוד יאהבו. אבל כאמור בלי ספוילרים. חכו בסבלנות לפרק שמונה.


צבי מפעיל רחפן בצפת (הפרק העשירי), לעיניהם הנלהבות של ילדי השכונה


הכלבלב של משפחת דרורי מצפת, מצא לו בית חדש. בתוך התיק שלי.סלפי עם פניאל, הקטן מבין שבעת האחים המקסימים של משפחת דרורי הבלתי נשכחת מצפת. חכו לפרק העשירי, אתם תתאהבו בהם.יום שישי, שתיים בצהריים, חזרתי לירושלים, החזרתי את רכב ההפקה, ואני בדרך הביתה. תם ונשלם והיה כיף גדול. זהו, כביסה ושנ"צ ושבת שלום.